Untitled2

منصور فروزش

فیلمساز مستند و فیلم کوتاه داستانی است که تا کنون تهیه و تولید فیلم های داستانی سکوت سیاه(۱۳۸۵)، جیب برها هم به بهشت می روند (۱۳۸۷)، دور از من نزدیک تو (۱۳۸۷)، مردی که فکر می کرد (۱۳۸۹)، شیلنگ (۱۳۹۲) و چند گره دورتر (۱۳۹۵) را در کارنامه دارد. همچنین فروزش ساخت ده ها قسمت مستند برای تلویزیون را به عنوان کارگردان و یا تهیه کننده بر عهده داشته است که از آن جمله می توان به فیلم های به سوی جنوب، منظرماه، مسافران خورشید، زیر دیوار بلند زندان و… اشاره کرد که از شبکه های مختلف تلویزیونی پخش شده اند.
حضور در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی و اخذ جوایز مختلف از دیگر فعالیت های فروزش بوده است که از آن جمله می توان به جشنواره های: بین المللی فیلم کوتاه تهران، بین المللی فست پرتغال، جشنواره تصویر سال، جشنواره فرهنگ هنگ کنک، یورو اسپانیا، روتورا نیوزلند، کیساکا ترکیه، تری سیتی آمریکا، نقش بحرین، گتوپرتو برزیل، کلرمون فرانسه، فیلم های مستقل هند، کودک و نوجوان بنگلادش و… اشاره کرد.
داوری فیلم های بخش ملی مسابقۀ سینمای ایران در بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر تحت عنوان هیئت داوری دانشجویی این جشنواره و همچنین داوری فیلم های بخش بین المللی پنجمین جشنوارۀ فیلم های تلوزیونی مالتا و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه مالت از دیگر فعالیت او در این زمینه است.
فروزش کارگاه های مختلف آموزشی را نیز برگزار کرده است که از آن جمله می توان به کارگاه آموزش فیلمنامه و نویسی و کارگردانی در دانشگاه قم و همچنین کارگاه پیچینگ و مارکتینگ در انجمن سینمای جوانان ایران اشاره نمود.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

دیدگاه‌ها: